ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

2020-04-08

Arama Motoru Optimizasyonu günümüzün rekabetçi dünyasında çok önemlidir.
 
Milyonlarca kişi her ay Google terimi "SEO"
 
Bu nedenle, her işadamı için SEO'nun gerçek anlamını ve her işletme için yarattığı potansiyeli anlamak çok önemlidir.
 
SEO nedir?
 
SEO, web sitelerinin arama motorlarında en iyi sonucu elde etmek için web sitelerini optimize etmek için takip edebileceği bir dizi kuraldır, böylece Google'daki arama motorlarında web sitesi sıralamasını iyileştirir.
 
Google, büyüyen bir işletme ile iflas etmiş bir işletme arasındaki belirleyici faktör olabilir.
 
Arama motoru optimizasyonu, Google'da daha iyi bir sonuç almak için web sitemizi optimize etmemiz gerektiği anlamına gelir.
 
Tasarımlarımızı, Yazılarımızı ve bağlantılarımızı da optimize edin.
 
Web sitenizin kalitesini daha kullanıcı dostu ve daha hızlı gezinerek geliştirmenin harika bir yoludur.
 
Size daha fazla açıklayayım,
 
Web siteniz için bir SEO yapıyorsunuz ve Mobil uygulama veya web sitesi tasarımı ile ilgili hizmetler sunuyorsunuz,
 
"Mobil uygulama ve Web sitesi tasarımı" öğesinin, bu anahtar kelimeyi (Mobil uygulama gibi) arayan herkese en iyi sonuç olarak göstermesini istiyorsunuz.
 
Google'ın web sitenizi en iyi sonuçlara dahil etmesi için bunun için SEO yapmanız gerekiyor.
 
SEO iki aşamada daha fazla açıklanabilir,
 
 1.Yerinde SEO: Yerinde arama motoru dostu yapmak için web sitenize uygulamak zorunda kurallar nelerdir anlamına gelir. Yerinde, başlığınız, içeriğiniz ve sayfa yapılarınız vb. Olacak web sayfanıza bakarak belirleyecek tüm Google sıralama faktörleri ile ilgilidir.
 
 2.Off-site SEO: Site dışı elinizde olmayan ancak esas olarak Sosyal ağlar, Web sitesi promosyonları ve bağlantılar oluşturan teknikler gibi diğer kaynaklara bağlıdır.
 
Şimdi Soru SEO neden önemlidir?
 
Bu çok önemli çünkü,
 
SEO sadece arama motorları hakkında değil, web sitenizin kullanıcı deneyimini ve kullanılabilirliğini geliştirmek için iyi SEO uygulamasıyla ilgilidir. Kullanıcıların çoğu sonuç sayfalarında TOP 5 Öneriyi tercih eder, bu nedenle bundan en üst konumlarda yararlanmanız gerekir.
SEO, web sitenizin sosyal tanıtımı için iyidir, web sitenizi Arama motorlarına alan kullanıcıların Twitter, facebook, Google+ ve diğer sosyal medya kanalları aracılığıyla web sitenizi tanıtması daha olasıdır. SEO sizi yarışmaların önüne geçirebilir. Web siteniz Google'da web sitenizde mevcutsa, daha fazla müşteriye sahip olma ve daha fazla satış yapma olasılığı daha yüksektir. Web siteniz en iyi arama sonuçlarında mevcutsa kullanıcılar arama motorlarına daha fazla güvenir. Web sitesinin güvenini de artırır.
 
Umarım bu makale SEO'nun önemini anlamanıza yardımcı olur ve ayrıca web siteleriniz için uygulamanıza yardımcı olur.