SAYFA İÇİ SEO VE SAYFA DIŞI SEO

2020-04-09

Sayfa içi SEO , arama motorlarında daha yüksek bir sıralama elde etmek için web sitesinde yaptığımız ayarları ifade eder, burada bazı önemli OnPage SEO Noktası,
 
Başlığı ve Açıklamaları Optimize Edin: 
 
Sayfa başlığınızın optimize edildiğinden emin olun. İşletme sahiplerinin çoğunun sayfa adları işletme adlarıyla aynıdır. En iyi arama adlarını şehri veya Hizmet biçimini izleyerek sayfanızı optimize edebilirsiniz. İşletme adınız + En iyi anahtar kelimeleriniz gibi 1 numaralı anahtar kelimenizi ekleyerek sayfa başlığınızı değiştirmeyi deneyin veya şirket adınızla birlikte bazı sloganlarla işbirliği yapmayı da deneyebilirsiniz.
 
Kullanıcı Dostu Gezinme:
 
Web sitesi menünüzün, altbilginizin ve diğer seçeneklerinizin gezilebilir olduğundan emin olun. Duyarlı olması gerekir, bu nokta için geliştiricinizden yardım alabilirsiniz. Bu kullanıcının cep telefonunu uyguladıktan sonra cihazında tüm menüleri mükemmel bir şekilde görüntüler.
 
Metin Biçimlendirme:
 
Yazı tipi seçimi en önemli faktörlerden biridir. Kullanıcının veya müşterinin bakış açısından düşünmeli ve ardından yazı tipinize karar vermelisiniz. Basit ve açıkça görülebilen yazı tipini kullanın, çok fazla farklı yazı tipi kullanmaktan kaçının. Web sitenizin yazı tipi aslında ziyaretçiler üzerinde psikolojik bir etkiye sahip olabilir ve markanız hakkında ne düşündüklerini büyük ölçüde etkileyebilir. Bu yüzden yazı tipinin hassasiyetini anlayın ve en iyi şekilde kullanın.
 
Mobil Uyumlu Sayfalar:
 
Sitenizi mobil cihazlara uygun tutun, mobil pazarlama kampanyasında size yardımcı olacaktır. Web sitesi menülerinizin, içeriğinizin kullanıcılar için iyi görüntülendiğinden ve Mobil uyumlu tema ile mümkün olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun için web sitesi geliştiricinizden yardım alabilirsiniz.
 
Harika Bir İçerik Oluşturun:
 
SEO için, anahtar kelimeleriniz de dahil olmak üzere harika bir içerik oluşturmanız gerekir, bunun için anahtar kelimenizle ilgili biraz araştırma yapabilir ve buzzsumo.com'dan hangi içeriğin olduğunu öğrenebilirsiniz. daha iyi performans. Buna göre, içeriğiniz üzerinde çalışabilirsiniz.